KURUMSAL Büyükşehir Belediye Başkanı


Büyükşehir Belediye Başkanı


baskan-img

Sevgili hemşehrilerim,

Şehirleri canlı yapan şey hareketliliktir. Dünyanın en büyük şehirleri, aslında trafiğin rahat aktığı şehirlerdir. Kısacası nüfusu ile trafik akışı arasında denge kurmuş şehirlerdir.

Trafik sıkıştığı zaman, gazetelerin "Hayat durdu" şeklinde manşet atması boşuna değildir. Hepimizin hedefi, hayatın güvenli ve güzel bir şekilde aktığı, mutlu bir şehirde yaşamaktır...

Bu nedenle ulaşım sorunlarının çözümü, hayatımızı da bütünüyle olumlu etkileyecektir. Güzel fikirler, ciddi projeler ve büyük, doğru yatırımlar sayesinde, şehirlerimizin kalkınması, güçlenmesi ve daha mutlu hale gelmesi mümkün olacaktır.

Aksi takdirde bu şehirlerde ne yaparsak yapalım, Yerel yönetimler olarak düzeni sağlayamayız. Hemşehrilerimizin yüzünü güldüremeyiz. Çevre yatırımları da, kentsel dönüşüm projeleri de, eğitim, sağlık, kültür yatırımları da tamamıyla ulaşım hizmetlerinin kalitesi oranında değer kazanır.

Kocaeli, iki denizi, uzun kıyıları ve limanlarıyla, deniz ticareti bakımından da son derece hayati ve kritik bir konumdadır. Demiryolumuz ve Hızlı Tren şehrimizin içinden geçer. Ulaşım açısından böylesine önemli bir şehirde hemşehrilerimize kaliteli, konforlu ve süratli ulaşım hizmeti sunmak amacıyla 2015 yılında kurduğumuz Ulaşımpark A.Ş.’ye büyük görevler düşmektedir.

İki milyonu aşkın nüfusumuz var. Hem şehir sakinlerimizin, hem de şehrimizden gelip geçenlerin ulaşım imkânlarını genişletmek durumundayız. Şehrin her köşesini ulaşılabilir kılmamız gerekiyor.

Bu nedenle, Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşım yatırımlarına özel bir önem veriyoruz. Bütçemizin en büyük kısmını ulaşıma ayırıyoruz. Atalarımız, "Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur" demişler.

Trafiğin düzenli ve güvenli akması, bizim için bir gurur meselesidir. Günümüzde hayat, ileri teknoloji ekseninde şekilleniyor. Ulaşım konusunu bundan ayrı düşünemeyiz.

Kocaeli'nde Ulaşım Park A.Ş. üstün teknolojik alt yapısı, iyi eğitimli personelleriyle kent için bir gurur kaynağı olmuştur…

Altını çizerek söylüyorum:

Kaliteli bir yaşam için, hemşehrilerimizin hak ettiği standartları Kocaeli’ne getirmeye devam edeceğiz…

Yolunuz her daim açık olsun.

Doç. Dr. Tahir Büyükakın